Ugyanilyen fontos azonban az is, hogy vigyázzon magára és saját egészségére. Íme néhány fontos szempont, amire figyelnie kell, amikor idős embereket ápol a nagy nyári hőség idején Németországban:
1. Figyelje az időjárás-előrejelzést: figyeljen a hőségriadásokra, és rendszeresen ellenőrizze az aktuális hőmérsékletet és időjárási körülményeket. Ez segít a tervezésben és a felkészülésben.
2. Biztosítsa a szoba kellemes hőmérsékletét: Gondoskodjon arról, hogy a szoba, ahol a gondozott személy tartózkodik, megfelelően hűtött legyen. Használjon ventilátorokat vagy légkondicionálót a kellemes hőmérséklet fenntartásához. Ajánljon fel módokat a lehűléshez, például hideg törölközőket a homlokára és a nyakára.
3. A napvédelem elengedhetetlen: Ha a szabadban tartózkodik, kerülje a déli hőséget és a túl hosszú ideig való közvetlen napon tartózkodást. Általános szabályként védje magát és a gondozottat a naptól! Napszemüveg és fejfedő viselése a szem és az arc védelmére a káros UV-sugárzástól elengedhetetlen.
4. Biztosítsa a megfelelő folyadékpótlást: gondoskodjon arról, hogy a gondozott személy rendszeresen igyon vizet, hogy hidratált maradjon (legalább 2 liter/nap). Bátorítsa őket, hogy rendszeresen igyanak. Ugyanez vonatkozik természetesen magára is.
5. Figyelje a hőguta vagy hőguta jeleit: legyen éber, és figyelje a gondozott személyt az olyan tünetekre, mint a túlzott izzadás, szédülés, hányinger, szapora szívverés vagy zavartság. Ha hőguta gyanúja merül fel, azonnal hívjon orvosi segítséget (112).
6. A napi rutinját ennek megfelelően alakítsa át: Tervezze a tevékenységeket a hűvösebb reggeli vagy esti órákra, hogy elkerülje a nappali hőséget. Kerülje a fizikailag megerőltető tevékenységeket, és gondoskodjon arról, hogy elegendő pihenést kapjon.
7. Használjon laza, légáteresztő ruházatot: tanácsolja a gondozott személynek, hogy a test hűvösen tartása érdekében viseljen természetes anyagokból készült, könnyű és légáteresztő ruházatot.
8. Az ételek elkészítésekor ügyeljen arra, hogy azok könnyűek és emészthetőek legyenek, hogy ne terheljék tovább a szervezetet. Részesítsük előnyben a friss gyümölcsöket és zöldségeket, ha az egyéni étrend megengedi.
9. Fontos, hogy Ön és a hozzátartozók rendszeresen beszélgessenek az ápoltakkal, és segítsenek nekik a fenti tippek megvalósításában. A nyílt kommunikáció kulcsfontosságú ahhoz, hogy az idősek jól és biztonságban érezzék magukat.
10. Szánjon időt magának a pihenésre: engedélyezzen magának rendszeres pihenőszüneteket, és keressen lehetőséget a lehűlésre és a kikapcsolódásra.
Ha követi ezeket a tippeket, és követi a gondozott személy egyéni igényet, segíthet abban, hogy biztonságban és kényelemben legyen. Ne feledkezzen meg azonban arról sem, hogy saját egészségére is ügyeljen, és védje meg magát a hőség hatásaitól. Végül is csak akkor tudja a lehető legjobb ellátást nyújtani, ha maga is egészséges és vigyáz magára. Ha bármilyen kérdése van, mi mindig szívesen segítünk!